Pousada Doce Mel
| Wi-Fi | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det bekväma hotellet Pousada Doce Mel Penedo, som erbjuder 10 rum, ligger precis runt hörnet från Shopping Rio Das Pedras. Detta bekväma hotell har både WiFi i hela boendet och en parkering på plats.
Hotellet ståtar med ett behändigt läge mindre än 1 km från Pequena Finlandia och invid Chocolate House. På 10 minuters promenad från boendet finns Penedos hjärta. Gästerna kan njuta av närheten till Praca Toivo Uuskallio, som ligger ungefär 16 minuter bort till fots. Du kommer att befinna dig inom 2 km från Dona Evas finska museum. Gästerna kommer att befinna sig cirka 10 minuters bilresa från tågstationen Itatiaia's.
Rummen har minibar, samt flerkanals TV för din bekvämlighet. Rummen erbjuder separat toalett och dusch i badrummen. De privata badrummen är utrustade med en separat toalett och en dusch, tillsammans med badlakan och handdukar för ökad komfort.
Restaurangen Padaria Penepao serverar ett bra utbud av sydamerikanska rätter och ligger alldeles runt hörnet från Pousada Doce Mel i Penedo.
- Lokala sevärdheter
- Cachoeira de Deus-vattenfallet3761 km
- Poço das Esmeraldas3321 km
- Cachoeiras do Rio Palmital724 km
- Igreja Petencostal Cristo e a Resposta4736 km
- Universal4689 km
- Pequena Finlandia286 km
- Poco das Esmeraldas4368 km
- Dona Evas finska museum1200 km
- Igreja Catolica Sao Jose Operario4303 km
- Poco do Ceu4370 km
- Tågstationer
- Itatiaia's Train Station7 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
Service
- Rumsservice
- Hushållning
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Pousada Doce Mel?
Det tar 10 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Doce Mel till centrum. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Pousada Doce Mel?
Gäster på hotellet Pousada Doce Mel kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Pousada Doce Mel?
Gästerna på hotellet Pousada Doce Mel måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga rumspriset på detta hotell är 29$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på minihotellet?
På minihotellet kan gästerna välja mellan Standard Trebäddsrum och Dubbelrum.